Aerobika – tai besikartojantys fiziniai pratimai, kurių metu yra panaudojama kiek įmanoma daugiau raumenų grupių. Jie yra atliekami tam tikrą laiko tarpą. Atliekant fizinius pratimus širdies ir kraujagyslių sistema (širdis, plaučiai ir kraujagyslės) reaguoja i padidejusį fizinį aktyvumą, nes į ląsteles patenka daugiau kraujo ir organizmas yra geriau aprūpinamas deguonimi. Reguliarūs pratimai gerina fizinę būklę, nes širdis tampa stipresnė ir dirba daug efektyviau. Ji gali perpumpuoti daugiau kraujo, o tuo pačiu geriau aprūpinti organizmą deguonimi. Gerėjant fiziniam pajėgumui, Jūs ilgiau išliksite darbingesnis (-ė), galėsite daugiau dirbti, o po sunkių fizinių krūvių daug greičiau grįš jėgos.

Aerobikos rūšys:

STEP aerobika – vidutinio intensyvumo treniruotė naudojant STEP platformas. Labai įdomi ir populiari, aerobinė širdies apytakos treniruotė , sauganti stuburą ir sąnarius. Judesiai atliekami pagal vidutinio ir greito tempo muziką, naudojant aukščio reguliuojamas laipiojimo platformas- STEPUS. Taip treniruojami ir stangrinami visi kojų ir sėdynės raumenys.

Anticeliulitinė aerobika – riebalų deginimo, širdies kraujagyslių bei kvėpavimo sistemos lavinimo treniruotė, kurios metų atliekami pratimai kojų, pilvo, sėdmenų raumenų stiprinimui. Tai intensyvi treniruotė, kurios metu atliekami stangrinimo pratimai pilvo, sėdmenų ir kojų raumenims, padės akimirksniu atsikratyti antsvorio ir padailinti kūno linijas.

Kamuolių aerobika – ši treniruočių rūšis sparčiai populiarėja, nes yra ne tik naudinga, bet ir įdomi bei smagi. Kamuolys – universalus treniruoklis visoms raumenų grupėms, puikiai tinka lankstumo ugdymui, laikysenos korekcijai, nuima „sunkumą“ nuo nugaros. Kamuolių pagalba treniruojami visi kūno raumenys; labai efektyviai deginamos kalorijos (daugiau negu bet kurios kitos jėgos treniruotės); efektyviai stiprinami širdies raumenys ir tai padeda normalizuoti kraujo spaudimą; teigiamai veikiama kraujotaka; tausojami kojų sąnarius; padeda formuoti teisingą kūno laikyseną vaikams, o suaugusiems – ją ištaisyti; skatina teigiamas emocijas.

Latina aerobika – aerobika, susiliejanti su pašėlusiu Lotynų Amerikos ritmu, tempu ir judesiu. Šioje treniruotėje lavinsite savo koordinaciją ir dailinsite moteriškas linijas. Jeigu mėgstate šokti, tai ši treniruotė skirta būtent Jums! Rekomenduojama įvairaus fizinio pasirengimo lankytojoms

Aerobika VKD + AKD+ PP – šios aerobikos rūšies tikslas yra padidinti raumenų jėgą ir ištvermę, skirtingų kūno dalių lankstumą ir judesio amplitudę. Jos metu atliekami įvairūs pratimai panaudojant svarelius, gumas, kitą inventorių ir priemones, kuriančias pasipriešinimą raumenims. Tai vidutinio sudėtingumo ir intensyvumo treniruotė, tinka įvairaus fizinio pasirengimo lankytojoms

KIK BOX – tai puiki jėgos treniruotė, sudaryta iš nesudėtingų Kik Box elementų, sudeginanti ypatingai daug kalorijų.

Aerobikos treniruotės pagrindiniai privalumai yra du:

·         stiprinti širdies kraujagyslių sistemą,

·         pagerinti riebiųjų rūgščių oksidaciją

Norint gerinti aerobikos treniruočių kokybę, reikia išskirti keturis krūvio komponentus:

1. Darbo pobūdis. Darbas turi būti globalus ir dinaminis. Metodas – ištisinis darbas; dirbant didesniu intensyvumu – intervalinis. Populiariausios treniruočių formos: bėgimas, važiavimas dviračiu, plaukimas, irklavimas, slidinėjimas, aerobiniai šokiai. Tačiau geriausios kontroliuojamos treniruotės sveikatingumo centruose. Tai treniruotės ant slenkančio takelio, koncepto, elipsinio, lipynės, dviračio ar kitokio funkcinio treniruoklio.

2 Treniruočių dažnumas. Pakanka treniruotis triskart per savaitę. Tačiau norint siekti geresnių rezultatų, reikėtų 4-5 kartus per savaitę.

3. Treniruočių trukmė.  Priklauso nuo intensyvumo ir adaptacijos lygio: 15 – 35 minutės.

4. Darbo intensyvumas. Optimalus treniruočių intensyvumas, siekiant didinti aerobines galias, yra apie 65 – 85% MDS (maksimalus deguonies suvartojimas).

Labai svarbu aerobikos treniruotes išdėstyti į tris pagrindines fazes:

·         pramankšta ir apšilimas,

·         didėjantis fizinis krūvis, palaikymas,

·         aktyvus atsigavimas.